• דף הבית
  • אודות
   • סוגי טיפולים
    • גלריית תמונות
     • אודות הרפואה הסינית
      • מאמרים
       • צור קשר

        סוגי טיפולים

        דיקור סיני - אקופונטורה
        הדיקור הינו אחת השיטות הנפוצות ביותר ברפואה הסינית. השיטה מבוססת על החדרת מחטים אל נקודות בגוף הנמצאות על גבי המרידיאנים בהן זורם הצ'י (Qi) (כח החיים). כיום ידוע שישנן נקודות דיקור הגורמות לגוף להפריש חומרים כגון: אדרנלין, סרטונין, גאבה ואנדרופינים שונים הגורמים להרגעת הנפש ושיכוך כאבים. מכאן שהרפואה המודרנית מכירה כבר ביכולתו של הדיקור להפחית כאב. על-פי תפיסת הרפואה הסינית מחלה נוצרת עקב בעייה בזרימת הצ'י (Qi) בגוף. לרוב ניתן להשפיע על הסטגנציה (תקיעות) בעזרת הדיקור ולשחרר חסימות, וכך להקל על הכאב ולהתחיל ריפוי. הדיקור מסתמך על יכולתו של הגוף לטפל בעצמו ולחזור לאיזון. 
        קולנים
        הטיפול בקולנים משחרר ופותח חסימות בגוף באמצעות תדרים של צלילים הרמוניים ומדוייקים המשודרים לאיברים דרך מרכזי האנרגיה והמרידיאנים. מטרת הטיפול לאפשר זרימה טובה בגוף, להרגיע את הנפש וליצור איזון פיזי וריגשי. הטיפול אינו פולשני וניתן לשלב אותו עם שאר סוגי הטיפולים. 
        צמחי מרפא סיניים
        צמחי המרפא נפוצים בסין ומהווים כ-80% מהרפואה הסינית. ישנם בארץ כ-400 סוגים שונים של צמחים המיובאים מסין ומשמשים למיגוון רחב של בעיות החל משפעת, כאבי מחזור, עייפות וחולשה, כאבי גב וכאבים שונים ועד בעיות כרוניות כגון דלקת פרקים, עצירות, אינסומניה ועוד. 
        עיסוי בשמנים
        עיסוי משולב שוודי ואיורוודי על בסיס שמן שומשום, בנוסף שמנים ארומטיים מרגיעים כגון: לבנדר, שמן עץ התה ועוד. העיסוי מרגיע , מחמם את השרירים ומשחרר אותם. 
        טווינה
        פיזיותרפיה סינית. טיפול במגע דינמי, יעיל בעיקר לבעיות אורטופדיות. 
        האיבחון נעשה על-ידי בדיקת הדופק והלשון. 
        הטיפול על גבי המרידיאנים לפי עקרונות הרפואה הסינית. 
        יוגה
        שיעורי היוגה שלי מבוססים על שיטת ה"מאלה יוגה" מלשון מחרוזת. זהו שילוב של תרגילי נשימה ופוזיציות גופניות (אסאנות) בזרימה. התרגול הינו דינמי ומתאים לכל הרמות. השיעורים לבוגרים. 


        דף הבית       אודות        סוגי טיפולים        גלריית תמונות        אודות הרפואה הסינית        מאמרים        צור קשר

        © כל הזכויות שמורות לאוריאל פז
        אתר החוגים והפנאי המוביל בישראל נבנה על ידי "חוג" אתר החוגים